YGS sınavı ne zaman?

YGS ve LYS 2010 yılından beri her yıl uygulanan ve öğrencilerimizin eğitim öğretimlerinde önemli bir yeri olan sınavlardır. Hemen hemen her öğrencinin ya da velilerin aklında “YGS sınavı ne zaman?” sorusu canlanıyor. Açılımı Yükseköğretime Geçiş Sınavı olan YGS 2018 tarihi ile aslında geriye çok da zaman kalmadığınız gösteriyor. Hemen belirtelim ki “YGS ne zaman?” diye soranlar için vereceğimiz YGS sınav tarihi 11 Mart Pazar – 10:00’dır. YGS sınavı geçtikten sonra ise belli bir sürenin ardından LYS bu kez öğrencileri karşılayacak. Hayallerindeki geleceği kurmak isteyen pek çok öğrenci, tüm yılını bu sınavlara hazırlanarak geçiriyor. Sınav tarihlerini beklemek ise adeta bir eziyet!

2018 YGS Sınavı Ne Zaman?

ygs sınav tarihi

Heyecanın doruklara çıktığı YGS sınavı, yoğun bir çalışma ve de özveri istiyor. Bu özveriyi ise özellikle öğrenciler ile birlikte velilerin de göstermesi şart! Yani YGS 2018 tarihi öğrenciler kadar velilerin de kadrajında olmalıdır. Başarı motivasyon ile birlikte gelir ve YGS sınavı adaylarına en iyi motivasyonu aileleri verebilir. Bu durumda “YGS sınav tarihi ne zaman?” sorusu ailelerin de diline dolanıyor. YGS sınav tarihi 11 Mart olarak açıklanmış ve programda yerini almış durumda. Buradan anlıyoruz ki aslında çok da uzun bir zaman dilimi yok önümüzde. Her an zaman geriye sayıyor ve süre azalıyor. Bu durumu bir panik sebebi olarak görmeyip, gerekli hazırlıkların yapılması çok önemlidir.

Çocuklarının başarısını hedefleyen ebeveynler, YGS sınav tarihi gibi bilgilere hâkim olarak, en azından çocuklarının motivasyonunda yer alabilirler. Hayal edilen geleceği elde edebilmesi bu sınavın başarı ile tamamlanmasına bağlıdır. YGS 2018 tarihi olan 11 Mart’ta çocuklarınızın kendilerine güvenerek, mümkün mertebe yoğun baskıdan arınarak sınava girmesi, siz velilerin görevidir. Ayrıca gençlerimizin umut dolu planlarını hayata geçirmesi çok da zor değil. Doğru bir gelecek planlaması ve özgüvenli çocuklar yetiştirmek, bu tür sınavların daha doğru ve memnuniyet verici sonuçlar ile tamamlanmasını sağlayacaktır. YGS ‘nin ardından gelen LYS de aynı mantık ile dert olmaktan çıkarılabilir. Unutmamak gerek ki bu tür sınavlar dünyanın en önemli olayı değildir.