Babalar günü ne zaman?

Sonora Smart Dodd,  Amerikan İç Savaş gazisin bir kızıydı, ama şimdi siz babalar günü ne zaman merak ediyorsunuz, ne alaka Smart Dodd diyebilirsiniz, ama babalar günü bu kız sayesinde kutlanıyor. Smart Dodd babalarında anneler günü gibi babalar gününde olmasını istiyordu. Smart Dodd’un babası annelerinin yokluğunda 5 kardeşiyle birlikte 6 çocuğu tek başına büyüten bir babaydı. Bu yüzden onunda bir günün olmasını çok istiyordu.

Babalar Günü Ne Zaman?

Babalar günü, anneler gününden 1 ay kadar sonra kutlanmakta tam tarihi yok, her yıl farklı tarihlere gelebiliyor fakat her yıl Haziran ayının 3. haftası kutlanıyor. Babalar günü bu yıl ise 18 Haziran 2017 Pazar günü kutlanacak. Şimdide aklınızda babalar günü hediyeleri, babalar gününe ne hediye alınır diye sorularınız vardır.

Babalar gününde babanızın zevkine göre şeyler tercih etmeye özen gösterin. Babanıza parfüm, kravat, kemer, cüzdan, saat, takım elbise, ayakkabı vb ürünler alarak gönlünü feth edebilirsiniz.  2017 Babalar günü şimdiden tüm babalar için kutlu olsun.