Kurban Bayramı Ne Zaman? (2023)

kurban bayramı ne zaman

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Kurban bayramı ne zaman olduğu 2023 yılı için merak edilen konular arasında. 2023 yılında kurban bayramının ne zaman olduğu Google araştırmalarında ilk sıralarda yer alıyor. 2022 yılı döneminde bütün dini günler gerçekleşti. Artık herkesin gözü 2023 yılı dini takvimine dönüş yaptı. Türkiye’de en uzun dini bayram olan Kurban Bayramı ise 2023 yılı döneminde ne zaman başlayacak, ne kadar zaman sürecek ve hangi tarihteki günlere denk gelecek? Merak konusu haline geldi. 2023 yılı Kurban Bayramı arife günü 27 Haziran tarihi gününe net olarak denk geliyor. Toplamda 4 gün kadar süren Kurban Bayramı, 2023 yılı döneminde; 27 Haziran tarihinde başlayacak ve 1 Temmuz tarihinde tamamen sona erecek.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Kurban Bayramı ne zaman, sorusu 2023 senesine az bir süre kalacak iken öne çıkan başlıklardan birisi haline geldi. 2022 yılı dönemi Kurban Bayramı’nın geride bırakılması ile Kurban Bayramının tatilinin tam olarak kaç gün olacağı, net bir şekilde ne zaman idrak edileceği merak edilen konular haline geldi. Bu sene 9 Temmuz tarihinde başlayan Kurban Bayramı tatili 12 Temmuz tarihinde tamamen sona erdi. Peki 2023 yılı Kurban Bayramı dönemi ne zaman? Kurban Bayramının tatili tamamen kaç gün olacak? İşte 2023 Kurban Bayramı tarihleri şu şekilde:

  • 27 Haziran arife: Salı
  • 28 Haziran, bayramın ilk günü: Çarşamba
  • 29 Haziran, bayramın ikinci günü: Perşembe
  • 30 Haziran, bayramın üçüncü günü: Cuma
  • 1 Temmuz, bayramın dördüncü günü: Cumartesi

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Sürecek?

Kurban bayramı ne zaman soruları gibi bayramın kaç gün süreceği de merak ediliyor. Henüz herhangi bir resmî açıklama yapılmasa bile Salı günü başlayacak olan Kurban Bayramı tatilinin, hafta sonu ile birleştirileceği tahmin ediliyor. 26 Haziran Pazartesi gününün de tatil ilan edilmesi ile birlikte 2023 yılı döneminde Kurban Bayramı’nın 9 gün kadar olması bekleniyor. Kurban bayramı tatilinin uzun sürecek olması öğrencileri ve ailelerini sevindiriyor. Güzel bir tatil dönemi onları bekliyor.

Yazıyı Oylama Zamanı
[Toplam: 1 Fark: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir