Ramazan ayı ne zaman başlıyor?

Her yıl tekrarlanan bayramlar, sık sık çevrenizden duyarsınız tarih yaklaşmaya başladıkça, “Ramazan ayı ne zaman başlıyor?” şeklinde soruları. 2017 yılı içerisine girişimiz ile birlikte de en çok karşılaşan sorunun bu olduğunun söyleyebiliriz. Meraklıları için hemen cevabı paylaşalım ve böylece karmaşa yaratan bir konuya açıklık getirelim. 2017 yılı içerisinde ramazan ayı 27 Mayıs tarihi itibariyle başlayacak ve İslam dünyası için son derece kutsal bir süreç başlayacak. Ardından Ramazan Bayramı ile taçlandırılacak olan bu özel dönem geçmiş yıldan farklı olarak bu yıl 27 Mayıs Cumartesi günü başlıyor.

2017 Ramazan Ayı

Artık siz de doğru ve gerçek tarihi öğrendiğinize göre “Ramazan ayı ne zaman başlıyor?” şeklinde sorulara maruz kaldığınızda cevabı vererek kurtulabilirsiniz. Özellikle yapılacak ola tatil rezervasyonları ya da düğün ve benzeri organizasyonlar için erken tarihlerde bu tür özel zamanların hangi günlere denk geldiği kontrol edilmektedir. Her hangi bir aksaklık ile karşılaşmamak için bu tip kontrollerin erkenden yapılması çok önem taşıyor. 2017 Ramazan ayı bu anlamda en çok merak edilenlerden biri çünkü 1 aylık bir süreç söz konusu. Ayrıca “Ne zaman oruç tutacağız?” şeklindeki sorular da konunun ayrı bir boyutunu ifade ediyor ve büyük önem taşıyor.

Mayıs ayına çok da uzun zaman kalmadığını düşünecek olursak, “Ramazan ayı ne zaman başlıyor?” şeklindeki soruların gün geçtikçe daha da yoğunlaşacağı görülüyor. Siz ise şimdiden 27 Mayıs tarihini yani “Ramazan Ne Zaman Başlıyor?” sorusunun cevabı olan tarihi dikkate alarak organizasyonlarınızı yapabilirsiniz. Tatil rezervasyonunuzu da buna bağlı olarak şekillendirebilir ve erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Kısacası yanlış paylaşımlardan korunarak verdiğimiz doğru bilgiler ışığında sağlıklı planlamalar yapabilir, yılı doğru bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 2017 Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı bu yıl çok daha erken bir tarihe çekilerek, karşımıza çıkıyor. Bu bilgi ışığında yapacağınız planlamalar çok daha sağlıklı olacağından kesinlikle gözden kaçırmamanızı öneriyoruz.